Wystawa „Jak to działa? Zabawki napędzane nauką” już otwarta!

To pierwsza wystawa Muzeum Zabawek w Krakowie w Aptece Designu, nowym kreatywnym miejscu w Krakowie, gdzie design spotyka się z nauką i nowymi technologiami. Wystawa powstawała w ramach festiwalu „Sztuka do rzeczy. Design w Krakowie”, którego tegorocznym hasłem jest „sprawczość”. Również Muzeum Zabawek zabiera głos w tym temacie, chcąc przekazać wiedzę z perspektywy historii zabawki i dziecka, pobudzając wyobraźnię i zapraszając do zabawy. Eksponaty będzie można nie tylko podziwiać, ale także sprawdzić jak działają, żeby uczyć się przez zabawę.

Czas trwania wystawy:
10 listopada 2023 – 31 stycznia 2024

Adres wystawy:
Apteka Designu
Muzeum Zabawek w Krakowie
ul. Kopernika 19A

Zwiedzanie wystawy jest możliwe w dwóch modelach:

– w tygodniu (pon-pt) – grupy po wcześniejszym umówieniu. Jest to możliwość zwiedzania z oprowadzaniem przez kuratora, który opowiada o zabawkach, pokazuje je, można je dotknąć i sprawdzić jak działają.

– w weekend (sob-nd) – w godzinach 12:00 -16:00. Indywidualne, bez konieczności rejestracji. Po przyjściu będą państwo oprowadzeni przez kuratora.

W trakcie zwiedzania dzieci mogą pobawić się zabawkami Bajo oraz klockami z naturalnego klonu Maple.

Partnerzy:

Miasto Kraków, Wesoła, KBF Krakowskie Biuro Festiwalowe, Apteka Designu, Agencja Rozwoju Miasta Krakowa

Zadanie publiczne. Projekt finansowany ze środków Miasta Krakowa.