Mobilna witryna z zabawkami: świąteczny warsztat kreatywny

21 grudnia 2021, godz. 16:30–17:45

Warsztat organizowany przez Muzeum Zabawek w Krakowie w Muzeum Fotografii – MuFo Rakowicka, ul. Rakowicka 22A

Magia zabawki w sposób szczególny wybrzmiewa w okresie świątecznym. Zabawkowych prezentów od Św. Mikołaja, Dziadka Mroza, Gwiazdki czy Pani Zimy szukamy pod choinką, zabawkami dekorujemy choinkę. A może na choince znajdzie się miejsce dla jeszcze jednej?

Muzeum Zabawek w Krakowie zaprasza na warsztat kreatywny, którego uczestnicy własnoręcznie wykonają ozdobę choinkową z wykorzystaniem motywów historycznych zabawek w kolekcji oraz fotografii. Punktem wyjścia do pracy twórczej będzie poznanie historycznych zabawek, które specjalnie w tym celu przyjadą do MuFo w „Mobilnej witrynie z zabawkami”.

„Mobilna witryna z zabawkami” to nowy projekt Muzeum Zabawek – cykl krótkich pokazów kolekcji historycznych zabawek w różnych gościnnych przestrzeniach. Nieprzypadkowo witryna wypełniona historycznymi zabawkami ze zbiorów rodziny Sosenków rozpocznie swój spacer po Krakowie właśnie w grudniu 2021 r., odwołując się do zabawkarskich i handlowych tradycji Krakowa. W witrynie pokazane zostaną zabawki, które w tym roku zostały poddane digitalizacji i niebawem zostaną udostępnione w wirtualnym katalogu na stronie internetowej Muzeum Zabawek. Duża część digitalizacji została wykonana przez Muzeum Fotografii w Krakowie.

Do udziału w warsztacie zapraszamy dzieci wraz z dorosłymi. Nie ma limitu wieku – każdy sobie poradzi!

Z uwagi na obostrzenia pandemiczne jest natomiast limit miejsc: 15 osób

Zapisy: kontakt@muzeumzabawekrakow.pl

Udział w warsztacie jest bezpłatny

Warsztat poprowadzą dyrektorki Muzeum Zabawek w Krakowie, Katarzyna Sosenko i Katarzyna Jagodzińska